Blog

Test

İşyeri Açmak için İzlemeniz Gereken Adımlar

Yıllarca işinizde deneyim kazandınız, çalıştınız, çabaladınız ve şimdi kendi işinizin sahibi olma zamanın geldiğini düşünüyorsunuz. Eğer iş yeri açmaya karar verdiyseniz ve psikolojik olarak patron olmaya hazırsanız, güvenilir bir marka olmak için doğru ve etkili yollar izlemeniz kalıcı olmanızı kolaylaştırır.

Öncelikle vergi dairesi gibi resmi yerlerle bazı resmi evrak işleriniz olacak, bunlar işin en kolay yanı. Resmi prosedürler dışında; planlama, araştırma, değerlendirme, ofis giderleri tablosu oluşturma gibi izlemeniz gereken belirli adımlar var. O halde haydi, hazırlıklara başlayalım!


İş yeri açmak için neler yapmalısınız?


Ekonomik bağımsızlığınızı kazanmanın dayanılmaz hafifliğine varmaya hazır mısınız? Hayallerinize ve mutluluğa ulaşmak adına iş modelinizi oluşturun ve harekete geçin. İş yeri açmak, geleceğinize yatırım yapmak demek. Fakat iş yeri açmadan önce doğru adımları izleyin ki her gün kapanan binlerce işletmeden biri olmayın. Ayaklarınızı yere sağlam basmak için neler yapmalısınız, birlikte bakalım, finansal özgürlüğe beraber ulaşalım.


Karar Verin


Deneyimli olduğunuz sektörde kendi işinizi kurma kararı mı aldınız yoksa bambaşka bir alanda mı işyeri açacaksınız? Bu kararı verirseniz işiniz çok kolaylaşır. Elbette yıllardır çalıştığınız, emek verdiğiniz, işleyiş sistemini bildiğiniz sektörde kendi işinizi kurmak daha konforlu ve garanti olacaktır. Fakat ben cesaretliyim, bankacıyım ama çikolata-kahve konseptli bir kafe açacağım diyorsanız işler değişecektir. Bu noktada çok daha fazla araştırma ve planlama yapmanız gerekli. Hangi sektörde olacağınıza net şekilde karar verdiyseniz şimdi sıra sermayede.


Gerekli Maliyeti Bilin


İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirler başta olmak üzere Türkiye’de milyonlarca işletme bulunuyor. Bu şirketlerin arasında var olmak ve var olmayı sürdürmek için sermayenizi kuracağınız işe göre hazır etmeli ve maliyet tablonuzu eksiksiz olarak hazırlamanız gerekli. İster mesleğinizi sürdürdüğünüz sektör olsun ister bambaşka bir alanda iş kurun belli bir sermayeyle yola çıkmanız şart.


Araştırma ve Planlamanızı Yapın


İş yerinizi nerede açacaksınız, pazarlama-satış stratejiniz ne olacak, rakipleriniz neler yapıyor- gibi detayları araştırmalı ve planlama yapmaya başlamalısınız. İş yeri açmadan önce en ufak adımınız dahi planlı olmalı. Ekibinizi nasıl kuracağınızı, kaç kişi çalıştıracağınızı ve onlara nasıl ödeme yapacağınızı da planlarınız arasına almalısınız. Size eşlik edecek ekibi seçmek, iş yeri açmanın mihenk taşlarından belki de en önemlisidir. Hatta takım arkadaşlarınızla nasıl bir iletişim stratejisi izleyeceğinizi bile belirlemenizin sizin için faydası var.


Kendinizi Eğitin, Öğrenmeye Devam Edin


Seçtiğiniz iş kolu ile ilgili alabildiğiniz kadar eğitim alın ve konu özelinde katılabildiğiniz kadar workshopa katılın. Deneyimli olduğunuz alan da olsa, yeni başlayacağınız bir iş kolu da olsa işinizle ilgili kendinizi geliştirmeyi asla bırakmayın. Böylece kuracağınız işle ilgili yaratıcı fikirler bulabilir, işinizi en iyi şekilde yapabilirsiniz. Kuracağınız markaya katkı sağlamaya hep devam edin.


Ofisinizi Seçin


Nerede ve nasıl çalışacağınızı seçin. İhtiyacınız olduğu zamanlarda gideceğiniz bir ofis mi tercih ediyorsunuz yoksa sabit bir ofiste mi çalışmak istiyorsunuz? Yine aynı şekilde kuracağınız işin merkezi bir lokasyonda, prestijli bir adreste yer alıp almayacağına stratejik olarak karar vermelisiniz.


Endless Office ile Ofiste Sınır Olmadığını Bilin


İş yeri açmadan önce Endless Office’ın ofis çözümlerini inceleyin, mutlaka size uygun bir hizmet bulacaksınız. Yeni şirketinizi kurarken uygun maliyetlerle ofisinizi açmak için Endless Office’ın merkezi ofislerinden birini seçin, prestijli bir adresiniz olsun. İstanbul Avrupa Yakasında
Şişli Torun Center, Profilo Plaza Mecidiyeköy, Anadolu Yakasında Ataşehir Vogue Business Center ve İzmir’de Folkart Towers’ta dilediğiniz ofis hizmetini alabilirsiniz.

E-ticaret, hukuk, satış gibi çok fazla şirket içinde olmanızı gerektirmeyecek sektörlerdeyseniz Sanal Ofis, her zaman aynı noktada çalışmaktan hoşlanıyorsanız Sabit Masa, hayata geçirmeyi planladığınız projeler varsa ve yaratıcı bir araya gelmelere ihtiyacınız varsa Toplantı Odası, hemen bilgisayarınızı alıp çalışmaya başlamak için Hazır Ofis ve networkünüzü geliştirmek istiyorsanız Coworking siz ve ekibiniz için doğru seçim.


Endless Office’te Ofisiniz Hazır, İşiniz Tamam


Kendi işinizin sahibi olurken, heyecanınızı paylaşmayı çok isteriz. Size özel ofis çözümlerimizle işinizi sağlam temellere kurmak için bizimle
iletişime geçin.

Tuğçe Polat
24 Eylül 2021

SON YAZILAR

Sanal ofis hizmeti ve günlük ofisler ile alakalı tüm merak ettiklerinizi öğrenmek ve Endless Office ayrıcalıklarını keşfetmek için yazımıza bir göz atın!
15 Aralık 2020 Şimdi Oku
Sanal ofis ile ilgili tüm merak edilenleri ve Endless Office'in sunduğu sanal ofis hizmetlerini öğrenmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
18 Aralık 2020 Şimdi Oku
Sanal fuarlarda ziyaretçi ve müşterilerinize en iyi deneyimi sunmak için sanal fuar stand tasarımı ipuçlarını yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.
22 Aralık 2020 Şimdi Oku
Sabit masa hizmeti olarakta bilinen paylaşımlı ofis hizmetine dair tüm ayrıntılar ve Endless Office'in sizlere sunduğu çözümleri öğrenmek için tıklayın!
25 Aralık 2020 Şimdi Oku
Günlük kiralık toplantı odaları ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenmek için blog yazımıza şimdi göz atın!
30 Aralık 2020 Şimdi Oku
Yeni bir işyeri kurma planı olan girişimcilerden Belediye, Vergi dairesi, Ticaret ve Esnaf odaları ile SGK ve BAĞ-KUR gibi resmi kurumlar tarafından bazı gerekli belgeler istenmektedir. Bu evrakların listesini blog yazımızda bulabilirsiniz.
5 Ocak 2021 Şimdi Oku
BENİ ARA TEKLİF AL