Ofis Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Test

Ofis Seçimi Nasıl Olmalıdır?

İş hayatında verimli olmak için belli başlı konularına dikkat edilmesi gerekiyor. Bunlardan biri de ofis seçimi. Çalışma rutininize en çok uyumlu sağlayacak ve olabilecek en yüksek verimlilikte çalışmanıza olanak tanıyacak bir ofis nasıl seçersiniz? Bugünkü yazımızda ideal ofisi nasıl bulursunuz konusu üzerine yoğunlaşacağız. Öncelikle evden çalışma insanı mısınız yoksa “Ben ofissiz yapamam.” diyenlerden misiniz buna karar verelim. Tamamen ofis insanıysanız eğer size en uygun ofisi bulmak için bazı koşulları göz önüne almanız ve size uygun olup olmadığına karar vermeniz gerekiyor. Bunlar arasında ofis ile eviniz arasındaki mesafe, ofiste bulunurken ne oranda konforlu olduğunuz ve diğer ofislerle karşılaştırdığınız zaman size ne kadar ideal geldiği önemli. Ofis seçimlerinde sizi en iyi ofislere ulaştıracak kriterleri dikkate almalısınız. İşte ofis seçimi yaparken göz önünde bulundurulması gereken bazı noktalar:


Ofis Ortamının İşinize Uygunluğu


Her birey kendi ilgi alanı ve uzmanlaştığı alana göre bir ofis ortamı tercih eder. Ofis ortamınızın işinize ne kadar uyumlu olduğu ilerleyen zamanlarda iş rutininizde sürekli aksamaların olmaması gibi faydalar oluşturur. Eğer büyük bir ekibe sahipseniz, sizin için ofis alanın ne kadar büyük olduğu en öncelikli kriter olabilir. Bununla birlikte ofisinize gelecek misafir ve konuklarınızı daha iyi ağırlamak ve bu sürecin ardından iyi geri dönüşler alabilmek adına da yeterli alana ihtiyacınız olacaktır. Geniş bir alan ile birlikte gerekli koltuklar, sandalye ve masa gibi bir ofiste olması gereken her eşyaya eksiksiz olarak sahip olmalısınız. Genellikle işler bilgisayar üzerinden devam ettiği için teknolojik aletlerin de eksiksiz olmasına özen göstermelisiniz. Kısacası, bir ofisi tutmadan önce tüm gereksinimlerinizi belirlemeli ve bunun ışığında gerekli olan her materyale sahip olmalısınız. İşinizle uyumlu bir ortam oluşturarak gerçek bir ofis deneyimi yaşayabilirsiniz. 


Ofisinizin Konumu 


Ofisinizin hangi konum üzerinde yer alacağı da önemli bir kriterdir. Bu noktada hem evinize hem de bağlantılı olduğunuz firmalara yakın bir lokasyon belirlemek size günlük planlarınızda oldukça kolaylık sağlar. Diğer şirketlerle kolay bağlantı kurabilmeniz iletişim kolaylığı ve müşterilerinizin size daha kolay ulaşmasına olanak tanır. Bu nedenlerden dolayı ofisiniz nerede olduğu, kolay erişilebilir olması gibi nedenlere oldukça dikkat edin. Ofis konumu belirlerken hitap ettiğiniz kitleye göre de karar verebilirsiniz. Örneğin; üst düzey yöneticilerle sürekli iletişim halindeyseniz, sizin için prestijli konumlardaki ofisler en ideali olacaktır. 


Ofiste Kendinizi Ne Kadar Rahat Hissedebiliyorsunuz? 


Ofiste çalışmanın kendiniz için en ideali olduğuna karar verdikten sonra düşünmeniz gereken bazı konular mevcut. Çalışmalarına tamamen odaklı şekilde devam etmek için neye ihtiyacınız var? Rahat bir sandalye veya çok ışık alan boydan camlı ofisler mi? Özellikle kafanızın rahat olması ve yaratıcı fikirlerinize ilham olacak bir atmosfer seçmelisiniz. Buradaki tamamen kriter kendinizsiniz. Sınırsız çay ve kahve eşliğinde her anından verim alabileceğiniz bir çalışma ortamına sahip olabilirsiniz. Ofis siz nasıl isterseniz öyle olur. Hayalinizdeki ofise karar vermek için Endless Office’in birbirinden avantajlı ofis çözümlerine bakabilir ve hayalinizdeki ofis imkanlarına sahip olabilirsiniz. 

Tüm bu soruları kendinize sorup hala size en uygun ofisi bulamadıysanız eğer paniklemenize gerek yok. Endless Office olarak her ihtiyaca uygun sanal ofis, hazır ofis, sabit masa, coworking ve toplantı odası hizmetleri sunuyoruz. Hayalinizdeki ofisi bulmak için çok uzaklara gitmenize gerek yok. İster prestijli bir lokasyonda isterseniz de sabit bir masada tüm işlerinizi yürütme şansını bizimle yakalayın. Her anınızda size destek olan ve anlık çözümler üreten bir ekiple işlerinizi olduğundan da kolay hale getirmek elinizde. İdeal ofis seçimi nasıl olmalıdır ve hayalinizdeki ofisi bulma aşamasında neler yapacağınız hakkında daha fazla sorunuz varsa hemen Endless Office’in uzman ekibiyle iletişime geçin!

Tuğçe Polat
28 Ekim 2021

SON YAZILAR

Sanal ofis hizmeti ve günlük ofisler ile alakalı tüm merak ettiklerinizi öğrenmek ve Endless Office ayrıcalıklarını keşfetmek için yazımıza bir göz atın!
15 Aralık 2020 Şimdi Oku
Sanal ofis ile ilgili tüm merak edilenleri ve Endless Office'in sunduğu sanal ofis hizmetlerini öğrenmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
18 Aralık 2020 Şimdi Oku
Sanal fuarlarda ziyaretçi ve müşterilerinize en iyi deneyimi sunmak için sanal fuar stand tasarımı ipuçlarını yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.
22 Aralık 2020 Şimdi Oku
Sabit masa hizmeti olarakta bilinen paylaşımlı ofis hizmetine dair tüm ayrıntılar ve Endless Office'in sizlere sunduğu çözümleri öğrenmek için tıklayın!
25 Aralık 2020 Şimdi Oku
Günlük kiralık toplantı odaları ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenmek için blog yazımıza şimdi göz atın!
30 Aralık 2020 Şimdi Oku
Yeni bir işyeri kurma planı olan girişimcilerden Belediye, Vergi dairesi, Ticaret ve Esnaf odaları ile SGK ve BAĞ-KUR gibi resmi kurumlar tarafından bazı gerekli belgeler istenmektedir. Bu evrakların listesini blog yazımızda bulabilirsiniz.
5 Ocak 2021 Şimdi Oku
BENİ ARA TEKLİF AL