Paylaşımlı Ofis Alanları Çok Seviliyor!

Test

Paylaşımlı Ofis Alanları Çok Seviliyor!

Paylaşımlı ofis alanları neden tercih ediliyor, avantajları nelerdir? 

Pandemi ile birlikte evden çalışma düzeni pek çok sektörü etkisi altına aldı. Yavaş yavaş ofislere dönüş başlarken, işveren ve çalışan her iki taraf da evden çalışmanın avantajlarını keşfetti. Homeoffice olarak tabir edilen evden çalışma, verimliliği artırsa da toplantılar, projeler ve evde işine konsantre olamayanlar için elle tutulur bir ofis gerekliliği her zaman var. 

Elbette bu durumda işverenler her ay kira ve stopaj vereceği bir iş yeri tanımını artık kabul etmiyor. Çalışanlar ise sürekli ofise gitmek istemiyor, hibrit çalışma geleneğini benimsemek istiyor. 

İşte coworking hizmeti sunan ofisler ve plazalar, evden çalışma ve ofis sisteminin birleşmesiyle favori olmaya başladı. Çünkü paylaşımlı ofislerde işverenler stopaj ve kira derdinden kurtuluyor. Çalışanlar arasında da bazen ofise gitmek, bazen evden çalışmak en çok tercih edilen çalışma düzeni haline geldi. 

İhtiyaç olduğunda gittiğiniz, evde kimse sizi rahatsız etmeden çalışabileceğiniz paylaşımlı çalışma alanları, toplantılar ve şirketiniz için önemli projeler için vazgeçilmez oldu. 

Farklı mesleklerden insanlarla tanışmanın da oldukça kolay olduğu paylaşımlı ofis alanlarında kendi networkünüzü kendiniz oluşturabiliyorsunuz. Böylece çevreniz genişlerken, daha dinamik bir çalışma alanına sahip olabiliyorsunuz. Sizi kafelerin internet hızı sorunundan ayrıca kurtaran coworking, sinerjisiyle işinizi bir adım öteye taşıyor. 

Üstelik lüks ve prestijli bir ortamda çalışmak herkes için büyük bir avantaj yaratıyor. Paylaşımlı alanlar, ister çalışan olun ister işveren müşterileriniz için gerekli imajı, sizin için de gerekli konforu sağlıyor. Dilediğinizde fotokopi makinesini kullandığınız, hızlı internet kolaylığından faydalandığınız, toplantı yapabildiğiniz ve sosyalleşebildiğiniz paylaşımlı ofis alanları, size güvenlik sağlamakla da yükümlüdür. Son dönemlerde güvenlik ve hijyenin büyük önem kazanmasıyla öne çıkan paylaşımlı ofis alanları, 7/24 güvenlik sistemleriyle korunur. Ayrıca kafe wi-fi güvenlik sorununu ortadan kaldırır. 

Paylaşımlı ofis alanları hangi sektörler için uygun, coworkingi en çok kimler tercih eder? 

Özellikle evden ve ofisten hibrit çalışma sistemine geçen firmaların ve e-ticaret marka sahiplerinin tercih ettiği paylaşımlı ofis alanları, network geliştirmek isteyenlerin de öncelikli seçimi oluyor. 

Hibrit çalışanların ya da tamamen evden çalışanların paylaşımlı ofis alanlarını tercih etme sebebi daha çok verimlilik yükseltmek olsa da sosyalleşme de ön plana çıkıyor. Evde artık sıkılmaya başlayan, tam konsantrasyon sağlayamayan çalışanlar, paylaşımlı ofis alanlarında farklı sektörden insanlarla tanışabiliyor, hızlı internetten faydalanabiliyor ve ayrıca fotokopi gibi hizmetleri kullanabiliyor. 

E-ticaret firma sahipleri ise paylaşımlı ofis alanlarına en çok ihtiyaç duyan kitle. Depolama alanı dışında, sadece toplantılarda ya da sakin çalışma ortamı gerektiğinde ofis ihtiyacı hisseden e-ticaret firma sahipleri, adres gösterebilecekleri Sanal Ofislerin yanında coworking sistemini de benimsemiş durumda. Böylece yalnızca ihtiyaç duydukları zamanlarda paylaşımlı alanları seçen e-ticaret firma sahipleri, networklerini geliştirme şansı elde ediyor. 

Elbette, bireysel, free-lance çalışanların da sıklıkla tercih ettiği ofis stili paylaşımlı ofis alanları. Bilgisayarlarını alıp işlerini halledebilecekleri en konforlu alanlar paylaşımlı ofisler. Bu sayede evin dezavantajlarından kurtulabilen free-lancerlar, yeni bir çevre edinmek, network oluşturmak için paylaşımlı ofis alanlarını tercih ediyor. 

Neredeyse ayırt etmeksizin tüm sektör çalışanlarının zaman zaman faydalanabileceği paylaşımlı ofis alanları, özellikle network, güvenlik ve konfor ile fayda sağlıyor. 


Endless Offices paylaşımlı ofis alanlarında cazip teklifler 


İstanbul Avrupa Yakası’nın merkezi Mecidiköy’de yer alan Profilo Plaza ve Anadolu Yakası’nın yükselen değeri Ataşehir’de bulunan Vogue Business Center’da paylaşımlı ofis alanları bulunan Endless Offices, yüksek konfor ve üstün hizmet anlayışıyla veriminizi artırmayı hedefliyor. Yeni insanlar, farklı sektör çalışanlarıyla tanışmak için Profilo Plaza ve Vogue Business Center’ın paylaşımlı alanlarından siz de faydalanın, prestij kazanın, rahat edin. Çay, kahve, rahat bir çalışma alanı, fotokopi kullanımı, hızlı internet gibi avantajlardan da yararlanabileceğiniz paylaşımlı ofis alanlarında şimdi çalışmaya başlayan, işinizi ilerletin. 

Paylaşımlı çalışma alanlarıyla ilgili detaylı bilgi almak için bizimle mutlaka iletişime geçin. 

Tuğçe Polat
27 Ağustos 2021

SON YAZILAR

Sanal ofis hizmeti ve günlük ofisler ile alakalı tüm merak ettiklerinizi öğrenmek ve Endless Office ayrıcalıklarını keşfetmek için yazımıza bir göz atın!
15 Aralık 2020 Şimdi Oku
Sanal ofis ile ilgili tüm merak edilenleri ve Endless Office'in sunduğu sanal ofis hizmetlerini öğrenmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
18 Aralık 2020 Şimdi Oku
Sanal fuarlarda ziyaretçi ve müşterilerinize en iyi deneyimi sunmak için sanal fuar stand tasarımı ipuçlarını yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.
22 Aralık 2020 Şimdi Oku
Sabit masa hizmeti olarakta bilinen paylaşımlı ofis hizmetine dair tüm ayrıntılar ve Endless Office'in sizlere sunduğu çözümleri öğrenmek için tıklayın!
25 Aralık 2020 Şimdi Oku
Günlük kiralık toplantı odaları ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenmek için blog yazımıza şimdi göz atın!
30 Aralık 2020 Şimdi Oku
Yeni bir işyeri kurma planı olan girişimcilerden Belediye, Vergi dairesi, Ticaret ve Esnaf odaları ile SGK ve BAĞ-KUR gibi resmi kurumlar tarafından bazı gerekli belgeler istenmektedir. Bu evrakların listesini blog yazımızda bulabilirsiniz.
5 Ocak 2021 Şimdi Oku
BENİ ARA TEKLİF AL