Girişimciler için Ofis Alanı Nasıl Seçilir?

Test

Girişimciler için Ofis Alanı Nasıl Seçilir?

Hayatınızda yepyeni bir sayfa açıyorsunuz. Bugüne kadar emek verdiğiniz tüm kariyer planlamanızı geride bırakarak her şeye sıfırdan başlıyorsunuz. Tek amacınız hayallerinizin peşinden koşarak, gerçekleştirmek. Her şeyden önce kendinize, sizi bugünlere getiren tecrübelerinize ve en önemlisi fikrinize çok güveniyorsunuz. Fikrinizin sizi yarı yolda bırakmayacağını düşünüyorsunuz. Tüm cesaretinizi de toplayarak hayalleriniz için ilk adımı atmaya artık hazırsınız.

“Başlamak bitirmenin yarısıdır” Albert Einstein. Bir girişim için başlangıç çoğu zaman önemli bir sorundur. Girişim fikri ancak doğru yer ve zamanda varlığını sürdürebilir. Girişimcinin önce kendisine sonra da fikrine güvenerek sıkı sıkı bağlanması gerekir. Girişimcilik uzun ve çetrefilli bir yolculuktur. Girişimcinin önüne hangi engel çıkarsa çıksın sabretmesi, aklını kullanarak, doğru hamleler yaparak yol alması gerekir. Şirketinizi kurarken sizin için uygun maliyetli oluşuna, çalışanlarınızı motive etmesine ve konumuyla müşterilerinizin zihninde güvenilir marka imajı oluşturabilmesine dikkat etmelisiniz. İşte bu yüzden, bu uzun yolculuğun gizli tanığı olan doğru yaşam alanın seçimi her zamankinden daha çok önem taşımaktadır. 


Lokasyon

İnsan olmamızın doğası gereği fiziksel ofisi olan firmalara daha fazla güven duyuyoruz. Covid 19 salgını öncesinde pek çoğumuz her gün vaktinin büyük bir kısmını trafikte geçirmek zorunda kalıyorduk. Şirketinizin merkezi bir konumda, toplu taşımaya yakın, güvenilir bir muhitte oluşu, müşterilerinizde iyi bir ilk izlenim bırakarak sizi rakiplerinizin kolaylıkla bir adım önüne geçirecektir. Ofisinizin kolay ulaşılabilir, merkezi bir yerde olması çalışanlarınızın motivasyonunu artıracaktır. 


İhtiyaçlarınızı İyi Belirleyin

Öncelikle neye ihtiyacınız var? Bir masa, hızlı bir internet bağlantısı, başka? Bazen basit bir masa bile size yetebilir. Önceliklerinizi ve ihtiyaçlarınızı iyi belirleyin. Güneş ışığından yararlanabiliyor musunuz? Hangi cepheye bakıyorsunuz? Isınma sorunu var mı? Ofisinizi seçerken mobilyalarınızı da düşünerek son kararınızı verin. Ferah bir ortamda çalışmak hem sizin hem de ekibinizin motivasyon ve verimliliğinizi artıracaktır. Bu yüzden, ofisinde yer kullanımına önem verin. Ofisinizin içini ustalıkla tasarlayarak ofisinizden maksimum fayda sağlayın. İnternet hızı, mutfaklı, otoparkı olan modern binaları tercih edin. Eğer çok fazla çalışanınız ya da iş ortağınız varsa kendisine ait harici konferans salonu olan bir ofisi tercih edin.


Kurum Kültürü Yaratın

İdeal ofis alanınızda tüm çalışanlarınızın ihtiyacı olan her türlü alet - edevat ellerinin altında olabilmeli. Ofis ortamınız içinde çalışanlarınızın kendilerini iyi hissetmesi üretkenliklerini artırarak ve kurumunuza da sıkı sıkı bağlanmalarını sağlayacaktır. 


Fiyat Araştırması Yapın

İşiniz için ofis kiralamak da evinizi kiralamak gibi vakit alabilir. Her zaman hayallerinizdeki ofisi bütçenize göre de maalesef bulamayabilirsiniz. Beklentilerinizle bütçeniz %100 örtüşmezse de detaylı fiyat araştırması yaparak ihtiyaçlarınıza en uygun ofisi cep yakmayan fiyatlara kiralayabilirsiniz. 


Ortak Çalışma Alanları 

Günümüzde ortak çalışma alanları popülerlik kazanmaya devam ediyor. Ortak çalışma alanında çalışırken kahvenizi doyasıya içebileceğiniz, çok uzun süre dinlenebileceğiniz, gece gündüz çalışabileceğiniz verimli bir ortam sunmaktadır. Ortak çalışma alanlarında diğer firmalarla paylaştığınız zaman farklı insanlarla tanışmanıza ve yeni fikirler edinmenizi sağlayacaktır. Bu alanlar sayesinde, network ağınızı geliştirecek, iş sahipleri ve uzman ekipler ile deneyimlerinizi paylaşma fırsatı bulacaksınız. Ortak çalışma alanları genellikle rahat ve güzel bir şekilde dekore edilmelidir.

Bir ofis, ekibin yaratıcılığını artırmalı, etkileşimi sağlamalı ve grup çalışmasıyla birlikte beraberlik hissini de sağlamalıdır. Bunun için ortak alanlar artırılması elzemdir. Teknolojik materyaller sağlamalı ve  ofis içindeki herkese erişebilir bir ortam olmalıdır.


Masa İhtiyacının Belirlenmesi

İşini yeni kuracak firmalar veya startup’lar için ilk ofisi kurmak önemli konulardan biridir çünkü işlerinin gerçekleştirebileceklerinin kanıtı niteliğinde olacaktır. Ofis, potansiyel müşteriler için şirket kültürünü yansıtacaktır. Bunun yanında, ofisin dizaynı ve düzeni çalışanlarında işe bakışını etkileyecek ve çalışma verimliliğini artıracaktır. 

Startup’lar özellikle şirketin ilk kurulduğu sürelerde çalışma masalarında saatlerini geçirirler. Bu durumda birçok sağlık problemini doğuracaktır. Çalışanlar,  ergonomik ofis sandalyelerinde ve çalışma koltuklarında etkin bir şekilde zaman geçirebilir. Şirketin verimliliği adına ekibin yeni fikirler geliştirebilmesi için konforlu bir ortamda rahat bir şekilde oturması sağlanmalı. Bu kesinlikle iş sürecinizi olumlu yönde etkileyecektir.

Doğru tercih edilen çalışma masaları, çalışma koltuğu ve sandalyelerin seçiminden sonra çalışanların sosyalleşebilmeleri ve dinlenebilmeleri için uygun bir ortam yaratılmalıdır. Hem konforlu hem de eğlenceli bi ortam için ekibe uygun puf ve kanepeler seçilmelidir. Bu seçimlerde şirketin vizyonu da düşünülmelidir.


Toplantı Odalarına Erişim

Toplantı Odaları firmalar için önemli konulardandır. Verimli bir toplantı odası, müşterileriniz ve çalışanlarınız için olumlu bir izlenim bırakacaktır. Tercih edilecek olan toplantı odalarının kullanımı sadece müşteri toplantıları ile de kalmayıp ortak çalışma alanı olarak kullanımından toplantı odasının verimliliği düşünülerek seçilmelidir. 

Ekibiniz ile beyin fırtınası gerçekleştirebileceğiniz ve potansiyel iş ortaklarınız ile süreçleriniz hakkında konuşabileceğiniz orta büyüklükte bir toplantı odası amacınızı gerçekleştirmek için idealdir. Toplantı odalarının dekorasyonu ve ışık sistemi misafirleriniz için etkileyicidir çünkü aydınlık toplantı odaları dikkatinizi dağıtmayı engeller. Oda da dikkatinizi dağıtacak abartılı eşya olmadan, sade bir şıklık sizin için uygundur. 

İhtiyaçlarınıza en uygun şekilde ofislerimizi dizayn ederek sizin için çalışma alanı haline getiriyoruz. İstanbul ve İzmir’in en gözde iş merkezlerinde size özel ofis hizmetlerimizi sunuyoruz. Siz işlerinizi yürütürken, biz ofisiniz ile ilgili süreçleri başarılı ve kontrollü bir şekilde yönetiyoruz. 


İstanbul Mecidiyeköy / Torun Center’da
yer alan ofisimiz keyifli park alanı, iş aralarında sizi keyiflendirecek bistroları, güzel yemekleri olan restoranları, iş sonrası fitness kulübü ile firmanızın kalitesini üst noktaya çıkaracaktır. 


İstanbul Ataşehir / Vogue Business Center’da
iş temposunda adalar manzarasını izleyerek işlerinizi yönetebilme şansına sahipsiniz. Kafe ve restoranları ile müşterilerinizi ofis dışında da güvenli bir şekilde ağırlayabilirsiniz. Toplu taşımayı kullanacak misafirleriniz için metro istasyonuna 500 M ve Paladium AVM’ye 1,5 KM uzaklıktadır. 


İzmir / Folkart Towers’ta
müşterilerinizi ağırlayabilir, iş sürecinizi deniz ve şehir manzarasında gerçekleştirebilirsiniz. Bünyesinde alışveriş alanları ve spor merkezi ile molalarınızı değerlendirebilirsiniz. 


Endless Office’in Size Sunduğu Ofis Alanları 

  • Sanal Ofis
  • Hazır Ofis
  • Sabit Masa
  • Toplantı Odası

Şimdi siz de ihtiyacınıza uygun ofis odalarından yararlanın. Prestijli konumlarda firmaya özel ofis çözümleriyle çalışmalarınızı yürütmek için hemen bizimle iletişime geçin. 

Tuğçe Polat
21 Mayıs 2021

SON YAZILAR

Sanal ofis hizmeti ve günlük ofisler ile alakalı tüm merak ettiklerinizi öğrenmek ve Endless Office ayrıcalıklarını keşfetmek için yazımıza bir göz atın!
15 Aralık 2020 Şimdi Oku
Sanal ofis ile ilgili tüm merak edilenleri ve Endless Office'in sunduğu sanal ofis hizmetlerini öğrenmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
18 Aralık 2020 Şimdi Oku
Sanal fuarlarda ziyaretçi ve müşterilerinize en iyi deneyimi sunmak için sanal fuar stand tasarımı ipuçlarını yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.
22 Aralık 2020 Şimdi Oku
Sabit masa hizmeti olarakta bilinen paylaşımlı ofis hizmetine dair tüm ayrıntılar ve Endless Office'in sizlere sunduğu çözümleri öğrenmek için tıklayın!
25 Aralık 2020 Şimdi Oku
Günlük kiralık toplantı odaları ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenmek için blog yazımıza şimdi göz atın!
30 Aralık 2020 Şimdi Oku
Yeni bir işyeri kurma planı olan girişimcilerden Belediye, Vergi dairesi, Ticaret ve Esnaf odaları ile SGK ve BAĞ-KUR gibi resmi kurumlar tarafından bazı gerekli belgeler istenmektedir. Bu evrakların listesini blog yazımızda bulabilirsiniz.
5 Ocak 2021 Şimdi Oku
BENİ ARA TEKLİF AL