Blog

Test

İşe Gitmek için Her Gün Motivasyonunuzu Artırın

İşe gitmek için isteksiz misiniz?


Eğer cevabınız evet ise yalnız değilsiniz. Araştırmalar gösteriyor ki pek çok farklı sektörde çalışan, farklı pozisyondaki insanlar cumayı iple çekiyor. Elbette cumaları herkes sever ama her gün işe giderken ayaklarınız geri geri gidiyorsa çözmeniz gereken bir sorun var demektir. Peki, neden böyle oluyor, işte motivasyonu artırmanın yolu nedir? Bu sorunu çözmeniz ve çoğunluktan sıyrılmanız için bazı önerilerimiz olacak. Böylece daha mutlu ve dolayısıyla başarılı bir iş yaşantısına sahip olabilirsiniz. 

Öncelikle isteksizliğinizin nedenini bulmalısınız. Maddi yetersizlik, işin niteliğini sevmeme, ekip içerisinde kendini gösterememe, başarısızlık anksiyetesi, gelecek kaygısı veya güvensizlik hissi bu motivasyonsuzluğun kaynağı olabilir. 

Sebebi hangisi olursa olsun, kendinizi küçük şeylerle motive edebilirsiniz: 


Pozitif Düşünün 


Çok basit bir öneri gibi gözükse de düşünce yapınız davranışlarınızı ve hissettiklerinizi değiştirir. Kendinize her sabah işe giderken, içinizden olumlu şeyler söyleyin. Mesela “bugün çok güzel olabilir, toplantıda ekip arkadaşlarımla yaratıcı fikirler çıkarabiliriz” gibi. Bu düşünce sistemi bir süre sonra emin olun hayatınıza yansıyacaktır. 


Sevdiğiniz İşi Yapmaya Çalışın


Çalışacağınız yeri ya da mesleği seçerken elbette para ve olanaklar önemli ama önceliğiniz olmadığı sürece. Seçtiğiniz iş sevdiğiniz bir iş olursa sizi motive edecektir. Eğer şartlar sevdiğiniz işi yapmaya müsait değilse kendinize başka motivasyon kaynakları bulun. Mesela, her gün bir görevi bitirdiğinizde sevdiğiniz bir şeyle kendinizi ödüllendirin. Bu şekilde küçük de hedefler koymuş ve sonunda başarmış hissedeceksiniz. 


Mümkünse Kendi İşinizi Kurun 


Tecrübenizi kazandınız, belli bir miktarda sermayeniz de var, o zaman artık başkalarının yanında çalışmak zorunda değilsiniz! Çünkü hiçbir şey eskisi gibi değil, iş dünyası daha dijital ve mobilize. Üstelik Hazır Ofis ve Coworking konseptleriyle işyeri açma maliyetleri de daha düşük. 


Coworkingin Motivasyon Gücünü Keşfedin 


Harvard Business Review tarafından yürütülen bir araştırmaya göre, coworking ortamında çalışmak, işinizde performansınızı ve motivasyonunuzu anlamlı bir şekilde yükseltiyor. Paylaşımlı ofis çalışanları inanılmaz derecede verimli olduklarını özellikle vurguluyor. Ama pazartesi sendromunu coworking ile atlatan insanlar bunu nasıl başarıyor, paylaşımlı ofisin motivasyon artırıcı etkileri ne?

Coworking; ortak bir alanda başka insanlarla çalıştığınız, açık ofislere deniliyor. Coworkingin verimliliği artırmasının en büyük sebebi, kendi networkünüzü kurabilmeniz. Başkalarıyla tanışma şansınızın yüksek olduğu paylaşımlı bir ofiste belki de gelecekteki iş ortağınızla karşılaşabilirsiniz. 

Başka bir coworking avantajı da istediğiniz zamanda, zorunlu olmadan sosyalleşebilmeniz. Özel olarak tasarlanmış paylaşımlı ofisler, motivasyonunuzu hiçbir zorunluluğu olmamasıyla yükseltiyor. Bu da size çok cazip bir esneklik sağlıyor. 

Rahatlıkla kendiniz olabildiğiniz, cesaretinizi yükselten coworking ile daha az yarış ortamı da sizi motive edecektir. Takımınızın kolaylıkla bir parçası olarak hissettirebilen coworking, aynı zamanda bağımsızlık duygunuzu besliyor. Böylece esnek bir ortam yaratıyor. 

Coworkingin en önemli fırsatı, size kendi işinizi düşük maliyetlerle kurma imkanı sağlaması. Stopaj derdi olmadan, her gün ofise gitmeden, girişimci ruhunuzu besleyebileceğiniz coworking, iş kurmanız için bile sizi motive ediyor. 


Endless Office’ten Merkezi Lokasyonlarda Coworking Avantajı 


Coworking, Mecidiyeköy Profilo Plaza lokasyonumuzda hizmete açılan ve Ataşehir Vogue Business Center’da bulunan bir ortak ofis konsepti. Aylık, günlük ya da saatlik olarak seçebileceğiniz masanızda açık ofis konseptiyle çalışma imkanı sunan coworking, iş verimliliğini yükselttiği kanıtlanmış bir yöntem.

Evden çalışmanın dezavantajlarını ve rehavetini de yok eden coworking, yarattığı enerji ile verimliliğinizi yükseltmek için bir fırsat. 

Endless Offices güvencesiyle profesyonel bir ekipten hizmet alacağınız paylaşımlı çalışma alanı, modern bir mimari ile her gün ofise gelmeniz için bir sebep yaratıyor. Profilo Plaza coworking hizmeti ile tanıştıktan sonra kendi ofisinizi kurabilir ya da iş arkadaşlarınız açık ofiste birlikte çalışabilirsiniz. Bağımsız bir çalışansanız da coworkingin motivasyonunuzu olumlu yönde etkileyeceğine emin olabilirsiniz.


Coworking Paketi Hizmetleri 


Lounge Alanı Kullanımı

Sekreterya Hizmeti

Numara Tahsisi(212, 216, 850, 232)

Toplantı Odası Kullanımı

Metro İnternet Kullanımı

VRV ile Isıtma-Soğutma Sistemi

Ayda 10 Saat Toplantı Odası Kullanımı

Sınırsız Kahve ve Çay Hizmeti

Fotokopi Hizmeti


Endless Office Coworking Hizmeti ile Pazartesi Sendromunu Unutun 


İstanbul’un iki yakasına da çok yakın bir konumda bulunan Mecidiyeköy Profilo Plaza ve Anadolu Yakası’nın gözde iş merkezi Ataşehir Vogue Business Center’da coworking hizmetinden yararlanmak ve motivasyonunuzu yükseltmek için hemen bizimle
iletişime geçin.

Tuğçe Polat
7 Ekim 2021

SON YAZILAR

Sanal ofis hizmeti ve günlük ofisler ile alakalı tüm merak ettiklerinizi öğrenmek ve Endless Office ayrıcalıklarını keşfetmek için yazımıza bir göz atın!
15 Aralık 2020 Şimdi Oku
Sanal ofis ile ilgili tüm merak edilenleri ve Endless Office'in sunduğu sanal ofis hizmetlerini öğrenmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
18 Aralık 2020 Şimdi Oku
Sanal fuarlarda ziyaretçi ve müşterilerinize en iyi deneyimi sunmak için sanal fuar stand tasarımı ipuçlarını yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.
22 Aralık 2020 Şimdi Oku
Sabit masa hizmeti olarakta bilinen paylaşımlı ofis hizmetine dair tüm ayrıntılar ve Endless Office'in sizlere sunduğu çözümleri öğrenmek için tıklayın!
25 Aralık 2020 Şimdi Oku
Günlük kiralık toplantı odaları ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenmek için blog yazımıza şimdi göz atın!
30 Aralık 2020 Şimdi Oku
Yeni bir işyeri kurma planı olan girişimcilerden Belediye, Vergi dairesi, Ticaret ve Esnaf odaları ile SGK ve BAĞ-KUR gibi resmi kurumlar tarafından bazı gerekli belgeler istenmektedir. Bu evrakların listesini blog yazımızda bulabilirsiniz.
5 Ocak 2021 Şimdi Oku
BENİ ARA TEKLİF AL